Test Mix

170.51

SKU: 5705 Kategoria:

Opis

Test-Comp 250 firmy Unigen to androgenny steryd anaboliczny o długotrwałym działaniu. Produkt oparty jest na mieszance testosteronu. Forma wydania – płyn do wstrzykiwań w fiolkach 10 ml (dawka – 250).

W skład mieszanki Test-Comp 250 Unigen wchodzą cztery estry testosteronu: fenylopropionian, izokapronian, propionian, dekanian. Ze względu na stopniowe ujawnienie każdej części, po wprowadzeniu do organizmu, następuje trwałe działanie produktu. Chociaż regularne zastrzyki nie są konieczne, poziom hormonów u sportowca jest gwarantowany, aby pozostać na tym samym wysokim poziomie przez długi czas.

Oleista baza głównego składnika aktywnego gwarantuje niemożność rozpuszczenia go w wodzie i utrzymania go w akumulacji tłuszczu, aż do całkowitego wyeliminowania produktu z organizmu.

Test-Comp 250 Efekty unigeniczne

  • budować objętość mięśni w krótkim czasie poprzez zwiększoną syntezę białek;
  • zapobiega niszczeniu włókien mięśniowych poprzez hamowanie produkcji kortyzolu (działanie antykataboliczne);
  • większa odporność dzięki lepszej produkcji czerwonych krwinek, które są nośnikami tlenu dla tkanek;
  • zwiększyć zdrowy apetyt na optymalny wzrost mięśni bez ryzyka ogólnego marnotrawstwa;
  • stabilizacja bilansu fosforu i azotu;
  • zwiększone libido i pożądanie seksualne podczas miesiączki.

Do negatywnych efektów, które występują na tle podawania sterydów, należą reakcje androgenne.

Właściwości farmakodynamiczne:

Sustanon składa się z czterech estrów testosteronu (propionianu, fenylopropionianu, izokapronianu i dekanianu).

Testosteron jest głównym męskim hormonem płciowym syntetyzowanym i wydzielanym przez jądra. Stymuluje wzrost i rozwój męskich narządów płciowych i drugorzędowych cech płciowych (dojrzewanie gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych, prącia i moszny, rozmieszczenie włosów męskich na twarzy, łonie, klatce piersiowej), rozwój krtani, mięśni ciała i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Utrzymuje azot, sód, potas i fosfor, poprawia anabolizm i zmniejsza katabolizm białek. Przedwczesny wzrost stężenia testosteronu w osoczu krwi w okresie przed pokwitaniem powoduje zamknięcie szyszynki i zahamowanie wzrostu. Pobudza on produkcję erytropoetyny i erytrocytów. Poprzez mechanizm ujemnego sprzężenia zwrotnego (feedback) hamuje wydzielanie hormonów luteinizujących i folikularno-stymulujących z przysadki mózgowej oraz hamuje spermatogenezę.

U kobiet hamuje funkcję gonadotropową przysadki mózgowej, czynność jajników i gruczołów sutkowych oraz powoduje zanik endometrium. Antagonistyczne działanie estrogenów wykorzystywane jest w leczeniu włókniaków macicy, endometriozy, raka piersi. Wykazuje korzystne działanie w dolegliwościach okresu klimakterycznego.

Właściwości farmakokinetyczne:

Estry testosteronu wchodzące w skład preparatu mają różną szybkość wchłaniania i wydalania, co zapewnia szybki i długotrwały efekt (do 4 tygodni) po jednorazowym wstrzyknięciu: propionian testosteronu działa w ciągu pierwszej doby, działanie fenylopropionianu testosteronu i izokapronianu rozpoczyna się po 24 godzinach od wstrzyknięcia i trwa do 2 tygodni Dekanian testosteronu zaczyna działać później, ale utrzymuje się dłużej. We krwi prawie 98% testosteronu wiąże się ze specyficzną frakcją globulin, które wiążą testosteron i estradiol. Biotransformacja zachodzi w wątrobie do różnych 17-ketosteroidów, które są wydalane z moczem po sprzężeniu z kwasem glukuronowym lub siarkowym (około 90%). Około 6% wchłoniętego leku jest wydalane w postaci niezwiązanej z kałem.

Instrukcje

U mężczyzn – niewydolność androgenna po kastracji, eunukoidyzm, niedoczynność przysadki, impotencja pochodzenia hormonalnego, objawy męskiego klimakterium (zmniejszenie libido, aktywności umysłowej i fizycznej), niektóre postacie niepłodności ze zmniejszoną spermatogenezą, osteoporoza spowodowana niewydolnością androgenną; u kobiet – hiperestrogenizm; włókniaki; endometrioza; rak sutka; osteoporoza.

Sposób stosowania

Zalecany okres stosowania Test-Comp 250 wynosi od 3 do 4 tygodni. Czas trwania i dawkowanie leków należy jednak ustalić na podstawie cech fizjologicznych sportowca, jego doświadczenia w stosowaniu sterydów i kilku innych czynników. Mieszanka estrów testosteronu osiąga swoje maksymalne stężenie we krwi po około 15 dniach.

Dawkowanie sterydów waha się od 250 do 750 miligramów na tydzień, a zastrzyki wykonuje się bardzo rzadko, raz lub dwa razy na dwa tygodnie.

Test-Comp 250 nie jest zalecany dla kobiet.

Skutki uboczne

Priapizm i inne objawy nadmiernej stymulacji seksualnej (częste erekcje) u chłopców w okresie przedpokwitaniowym – przyspieszony rozwój płciowy, zwiększona częstotliwość erekcji, powiększenie prącia i przedwczesne zamknięcie nasad; uszkodzenie spermatogenezy i zmniejszenie dojrzewania plemników, oligospermia i zmniejszenie objętości ejakulatu; nieprawidłowości w obrębie gruczołu krokowego; u kobiet – krwawienia z dróg rodnych, zwiększone libido; przy długotrwałym stosowaniu leku możliwe są objawy wirylizacji; hirsutyzm, ginekomastia; łojotok, trądzik, przetłuszczanie się skóry, przyspieszone wypadanie włosów; zatrzymanie sodu i wody, obrzęki; objawy hiperkalcemii; zakrzepowe zapalenie żył; nudności, żółtaczka cholestatyczna, zwiększone stężenie aminotransferaz wątrobowych (po zaprzestaniu przyjmowania leku normalizuje się); ból głowy, depresja, agresja, lęk, zaburzenia snu, parestezje.

Dodatkowe informacje

Produkt

Kategoria

Składnik

Produkcja

Cena przedmiotu

€38

Pakiet

10 ml / 250 mg