Ultima-Bold

175.00

SKU: 5680 Kategoria:

Opis

Ultima-Bold

Boldenone (Equipoise) jest silnym sterydem anabolicznym z aktywnym chemicznym boldenone undecylenate, po raz pierwszy zsyntetyzowane w 1950 roku, został opracowany wyłącznie dla potrzeb weterynaryjnych (od krów do psów). Jednak to nie przeszkodziło sportowców z całego świata od korzystania z tego leku w kulturystyce i innych sportów z powodzeniem, dzięki jego korzystny wpływ na metabolizm, stymulowanie syntezy białek i zwiększenie liczby czerwonych krwinek.

Na czarnym rynku, boldenon undecylenate jest znany pod następującymi markami:

 • Equilibrium
 • Boldabol
 • Boldball
 • Bold
 • Ganabol
 • Szczęśliwy

Profil steroidowy leku:

 • Indeks androgenny: 50
 • Indeks anaboliczny: 100
 • Aktywność estrogenna: niska
 • Aktywność progestagenna: bardzo niska
 • Okres półtrwania: 2 tygodnie
 • Toksyczność wątroby: brak.
 • Postać preparatu: iniekcja
 • Okres odstawienia leku: 4-5 miesięcy

Główne efekty działania leku:

 • Pomaga w przyroście masy (w połączeniu z innymi sterydami), przyspiesza syntezę białek
 • Pobudza apetyt
 • Wysusza mięśnie, nadaje im ulgę
 • Zwiększa naczyniowość
 • Poprawia wydolność wytrzymałościową (w wyniku przyspieszenia transportu tlenu do mięśni)

Historia odkrycia Boldenonu i firm farmaceutycznych

Już w 1949 roku szwajcarska firma farmaceutyczna Ciba boldenone opatentowała go jako syntetyczny steryd anaboliczny. Na początku lat 50-tych i 60-tych firma aktywnie prowadziła eksperymenty naukowe poszukując estrów boldenonu, a pod koniec lat 60-tych, na początku lat 70-tych, w końcu udało się stworzyć długo działający ester undecylenianu boldenonu, który zaczął być sprzedawany pod marką Parenabol (co oznacza – wstrzykiwanie leku), który był wykorzystywany medycznie do hipertrofii mięśni i ochrony kości przed zniszczeniem w osteoporozie.

Pod koniec lat 70. boldenon definitywnie zniknął z rynku farmakologicznego i pojawił się kilka lat później, już na rynku weterynaryjnym (głównie stosowany do zwiększania masy mięśniowej u koni), pod marką Equipoise za sprawą amerykańskiej firmy biofarmaceutycznej Squibb, która sprzedawała ten lek do końca 1985 roku.

W 1985 roku, belgijska firma chemiczna Solvay kupuje boldenon od Squibb i sprzedaje go w swoim imieniu do 1995 roku, który jest później przejęty przez inną amerykańską firmę farmaceutyczną, Wyeth (później przekształcony w firmę weterynaryjną Fort Dodge Animal Health „), który nadal sprzedaje equipoise do Ameryki i innych krajów świata.

Obecnie na rynku pojawiło się wiele generyków (leków, które mają substancje czynne identyczne jak te opatentowane) boldenonu undecylenate, co oznacza, że wszystkie patenty na ten lek już wygasły.

Boldenona undesilenate

Boldenon i zwierzęta

Jak już zrozumiałeś, istnieje kilka nazw handlowych dla tego leku, z których wszystkie są zjednoczeni przez składnik aktywny boldenone undecylenate. Tak więc, jak powiedzieliśmy powyżej, boldenon był wcześniej używany wyłącznie w hodowli zwierząt (w celu zwiększenia apetytu i zwiększenia masy ciała zwierząt):

 • Equipoise (USA) – dla koni
 • Ganabol (Kolumbia) – dla krów i innych zwierząt rogatych
 • Venobol (Niemcy) – dla kurcząt

Ganabol (boldenon weterynaryjny)

Pomimo tego, sportowców, zwłaszcza zachodnich, szeroko stosować boldenone w ich treningu fizycznego, ponieważ lek ten ma silny efekt anaboliczny, umiarkowanie androgenne i dobrze tolerowane przez organizm.

Związek między boldenone i innych sterydów anabolicznych

Nie jest tajemnicą, że wiele sterydów anabolicznych, w swojej strukturze chemicznej i działaniu na organizm człowieka, jest bardzo podobnych. Porównajmy więc bardziej szczegółowo popularne sterydy anaboliczne (metandrostenolon, testosteron i nandrolon) z boldenonem.

Boldenon i metan

Kiedyś wielu błędnie sądziło (nawet specjaliści farmakologii!), że undecylenian boldenonu (zwany dalej boldenonem) jest iniekcyjnym analogiem popularnego sterydu – metandrostenolonu, ze względu na podobieństwo w budowie chemicznej.

Jeśli usuniemy grupę metylową w siedemnastej pozycji z Dianabol i łańcucha eteru w tej samej pozycji w boldenone, to w obu przypadkach leki te będą miały identyczne wzory chemiczne, to był ten fakt, przez długi czas, który wprowadził w błąd wielu ludzi.

Tak jest, ale grupa metylowa w pozycji siedemnastej ma silny wpływ na ostateczne właściwości leku, zmieniając jego strukturę przestrzenną cząsteczki. Po 2-3 krotnym przejściu metandrostenolonu przez wątrobę! grupa metylowa w pozycji siedemnastej ulega rozszczepieniu i „metan” przekształca się w 17-metylo-estradiol, a cząsteczka boldenonu, o tym samym cyklu, przekształca się w słabszy estradiol, cały proces rozszczepienia i przekształcenia odbywa się pod wpływem * aromatazy.

* Aromataza jest enzymem nadnerczy, który przekształca androgeny (męskie hormony płciowe) w estrogeny.

Dlatego różnice będą następujące:

 1. Stopień aromatyzacji (konwersja testosteronu do estradiolu, w substancji o właściwościach estrogennych) boldenonu jest znacznie niższy niż „metandrostenolonu”
 2. W przeciwieństwie do boldenonu, methandrostenolone nie jest w stanie aktywować plik receptora androgenowego (z powodu grupy metylowej)

Methandrostenolone 100 tabletek (sterydy anaboliczne)

Jak widać, nie są to tak bardzo te same leki, a raczej są one całkowicie różne, a łączy je tylko jedno: pobudzanie apetytu, dlatego oba leki są tak popularne w okresie przyrostu masy.

Boldenon i testosteron

Cząsteczka undecylenianu boldenonu również ma podobną budowę do cząsteczki testosteronu, jedyna różnica polega na obecności dodatkowego wiązania podwójnego (pierścień A), dzięki czemu boldenon uważany jest za lek uniwersalny, ponieważ nie podlega działaniu enzymu 5-alfa reduktazy, a jest to ludzki enzym odpowiedzialny za przekształcenie testosteronu w dihydrotestosteron (DHT).

5-alfa-reduktaza jest ludzkim enzymem biorącym udział w steroidogenezie, czyli w procesie biologicznym, w którym z cholesterolu powstają steroidy i ich dalsze przekształcanie w inne steroidy.

Czyli okazuje się, że 5-alfa-reduktaza radykalnie zmienia właściwości oryginalnej substancji, ale jak czytaliście powyżej, nie ma wpływu na boldenon, dlatego ten lek jest uważany za uniwersalny, niezależnie od tego, kto go bierze.

Wzór chemiczny testosteronu

Pomiędzy boldenonem a testosteronem wyłaniają się następujące ogólne związki:

Obie substancje doskonale stymulują receptor androgenowy i mają jego niegenomowe działanie (zwiększenie liczby jąder w istniejących włóknach mięśniowych).

Jednak nawet w dużych dawkach, boldenon, w przeciwieństwie do testosteronu, nie wpływa na produkcję IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) przez włókna mięśniowe.

Boldenon i nandrolon

W działaniu na organizm człowieka oba leki wykazują największe podobieństwo (mimo różnic molekularnych), głównie w czasie aktywacji receptora androgenowego oraz w tendencji do aromatyzacji.

Aromatyzacja w nandrolonie, czyli konwersja do estradiolu, zachodzi bez udziału enzymu aromatazy.

Identyczne właściwości obu leków, podawane ludziom, wprowadziły w błąd wielu ekspertów, według których, nandrolon i boldenon to dwa wymienne leki. Nie jest to jednak do końca prawda, przede wszystkim dlatego, że nandrolon jest przekształcany pod wpływem działania enzymu 5-alfa reduktazy w dihydrotestosteron, który pod wieloma względami ustępuje testosteronowi pod względem aktywności receptorów androgenowych w tkankach. mięśniowych, natomiast 5-alfa reduktaza w boldenonie nie ma żadnego wpływu, dlatego boldenon słusznie może być uznany za potężny steryd nandrolonowy.

 

Nandrolon z Balkan Pharmaceuticals

I, oczywiście, nie zapominaj, że nandrolon, w przeciwieństwie do boldenonu, jest ogólnie pozbawiony aktywności niegenomowej. Ale z drugiej strony, pierwszy lek jest bardziej skuteczne pod względem przyrostu masy ciała, głównie ze względu na aktywną zdolność do stymulowania receptorów progesteronu (aktywność progestyny). Dlatego boldenon jest często używany z dipropionianem metandriolu, co pozwala mu dogonić nandrolon w zakresie przyrostu masy.

Dość często sportowcy, którzy używają nandrolonu w ich treningu zmienić go w drugiej połowie kursu do boldenone undecylenate, który jest łagodniejszy dla organizmu, nie tyle przez tłumienie produkcji endogennego testosteronu, to jest testosteron, który jest produkowany przez organizm niezależnie od cholesterolu.

Cechy stosowania i inne właściwości boldenonu

Kiedy przybierasz na wadze

Sportowcy używają boldenonu dość skutecznie w okresie „mass gain”, czyli kiedy ważne jest, aby zwiększyć masę mięśniową bez myślenia o jej jakości. Jednak na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że stosowanie tego leku na przyrost masy ciała nie jest całkowicie uzasadnione, ponieważ nie podlega aromatyzacji i nie wykazuje aktywności progestyny. Dlatego też, gdy boldenone jest podjęta w celu uzyskania masy, jest on połączony z „długo działające” testosteronu, takich jak enanthate lub cypionate.

Podczas stosowania boldenonu (equipoise), apetyt wzrasta, co oczywiście ma pozytywny wpływ na przyrost masy ciała, jednak, jak wielu doświadczonych „chemików” znany z ich praktyki, w celu osiągnięcia dobrego wyniku, boldenon musi być połączony z lekami, w których stężenie substancji czynnej jest 200 mg / ml.

Boldenone dla przyrostu masy ciała

Suchość mięśni

Wielu ekspertów farmakologicznych zaleca stosowanie boldenonu przy wysuszaniu mięśni, ponieważ robi to dobrze.

Prawie całkowity brak aromatyzacji i aktywności progestyny zapobiega gromadzeniu się nadmiaru wody w organizmie.

Należy jednak pamiętać o zwiększonym apetycie nad boldenonem, gdy używa się go do suszenia.

Boldenone dla suszenia masy mięśniowej

Wpływ boldenonu na odporność

Boldenon wpływa na liczbę czerwonych krwinek (erytrocytów) – jest ich więcej, ze względu na stymulację jednego z hormonów nerkowych – erytropoetyny, która wzrasta dzięki wzrostowi metabolitów 5b.

Ta właściwość boldenonu, jako wzrost liczby czerwonych krwinek, jest z powodzeniem stosowany przez sportowców różnych dyscyplin, w szczególności aerobik orientacji, gdzie wytrzymałość odgrywa decydującą rolę. Dla kulturystów, ta właściwość boldenonu będzie również przydatne, ponieważ wraz ze wzrostem masy mięśniowej, sieć naczyń włosowatych w mięśniach również wzrasta i, oczywiście, nie możemy zapominać o veininess, które będą na równi podczas korzystania z tego leku, a to nie jest czynnikiem nieistotnym dla kulturystów, którzy wykonują w konkursach.

Boldenon dla rozwoju oporności

Jak szybko boldenone daje efekt?

Ze względu na ciężki i długi łańcuch eterowy, boldenon nie działa natychmiast (powoli) na organizm i pozostaje we krwi przez około 3-4 tygodnie. Innym minusem boldenonu jest fakt, że 1/3 leku nie działa – „balast”.

Oczywiste wady undecylenianu boldenonu skłoniły laboratoria farmakologiczne do zsyntetyzowania substancji octanu boldenonu i propionianu boldenonu, które wyróżniają się dłuższym okresem działania i szybkim włączeniem do pracy. Ponadto, obie substancje (octan boldenonu i propionian) nie są bez wad, jak wielu sportowców zauważyć, są one bardzo bolesne, i nie są szeroko stosowane w kulturystyce, co nie może być powiedziane o innych sportów, gdzie wytrzymałość jest dominującym czynnikiem. (lekkoatletyka, narciarstwo, kolarstwo i tak dalej).

Jakie dawki boldenonu powinny być stosowane?

Optymalna dawka jest w zakresie 300-800mg na tydzień, a dla niskich dawek boldenone (300mg), aby być skuteczne, to ma sens, aby połączyć je z innymi sterydami anabolicznymi. Dawka robocza dla sportowca jest około 600-800 mg na tydzień.

Długi okres półtrwania boldenonu (czas, w którym połowa leku jest usuwana z organizmu po pierwszym zastrzyku, czyli stężenie eteru we krwi zmniejsza się 2-krotnie) pozwala na robienie zastrzyków nie częściej niż raz w tygodniu. Specjaliści farmakologii zalecają jednak zwiększenie dawki o 1,5-2 razy w ciągu pierwszych 2 tygodni, ze względu na powolną aktywację tego leku.

Nie należy wstrzykiwać boldenonu więcej niż raz w tygodniu, oprócz ryzyka zwiększonych skutków ubocznych dla organizmu, można szybko osiągnąć efekt kumulacji (wzmocnione działanie).

Boldenon undesilenate

Dla kobiet

Aby uniknąć dziewczyny z nieodwracalnych skutków ubocznych w postaci wirylizacji (przede wszystkim, męski jak wzrost włosów i pogłębienie głosu) po użyciu boldenonu, zalecamy zmniejszenie dawki do 75-100 mg na tydzień, a czas trwania kursu nie powinien przekraczać 4-5 tygodni.

Co sterydy mogą boldenone być łączone (używane) z?

Aby zwiększyć masę mięśniową, boldenone jest połączony z zastrzykami Sustanon lub enanthate testosteronu. Ponadto, można dodać oxymetholone do tego pakietu.

Dla wyraźniejszego efektu „przyrostu masy” boldenon może być również stosowany z dipropionianem metandriolu, przy czym ze względu na krótki okres półtrwania metandriolu wynoszący 2-3 dni, jego zastrzyki należy podawać w odstępach czasowych: 2 ml -1 co 2 dni lub 3 ml – 1 raz na 3 dni. Dodatkowo do kombinacji boldenon-metandriol można dodać testosteron, aby przyspieszyć przyrost masy ciała.

Do suszenia mięśni boldenon jest zwykle używany razem z trenbolonem lub stanozololem, niektórzy łączą wszystkie trzy leki razem, co jest również dopuszczalne w zasadzie.

Bardziej doświadczeni sportowcy mogą spróbować kombinacji boldenon + propionian testosteronu, aby poprawić jakość mięśni i ulgę.

Boldenon (equipoise) kursy pracy i dawki

Czas trwania kursu pracy dla mężczyzn jest od 8 do 10 tygodni, z optymalną dawkę boldenonu od 400 do 800 mg na tydzień (1 raz), wszystko, co jest lt; 400 mg jest nieskuteczne, a wszystko, co jest> 800 mg nie prowadzi do najlepszych wyników. wręcz przeciwnie, zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Kursy pracy Boldenone

Aby uzyskać masę mięśniową, equipoise jest doskonale połączony z trenbolonu i testosteronu (w tym przypadku, możemy zmniejszyć kurs do 6 tygodni, aby uniknąć tłumienia produkcji naszego testosteronu i upewnij się, aby wziąć anty-estrogenów)

Dla ulgi i suchość mięśni, boldenone jest dobrze połączone z Anavar i Winstrol

I, oczywiście, nie zapominaj, że nie tylko trening siłowy związany z wykorzystaniem sterydów anabolicznych jest zaangażowany w zwiększony proces wzrostu mięśni, ale także elementarne żywienie (do suszenia, na masę), który jest również potężnym czynnikiem anabolicznym w zwiększaniu masy mięśniowej i siły …

Kurs sterydowy na bulking (boldenon + enanthate testosteronu)

Przedstawiamy Państwu jeden z najpopularniejszych, sprawdzonych i skutecznych kursów dla początkujących „chemików”, do którego należy zakupić na „czarnym rynku” poniższe preparaty:

 • Dostarczyć 200 lub 250 mg / ml
 • Enanthate testosteronu 250 mg / ml
 • Tamoxifen 10 mg tabletki
 • Anastrozol (1 mg / postać) lub Letrozol (2,5 mg / postać)

Dzięki włączeniu boldenonu do kursu, zmniejszamy dawkę enantatu testosteronu do wartości minimalnych bez uszczerbku dla efektu anabolicznego, ponadto połączenie to pozwala na zmniejszenie wewnętrznej konwersji sterydów anabolicznych do estrogenów i aktywności androgennej kursu.

Tamoxifen, anastrozol, zmniejsza poziom aromatyzacji sterydów anabolicznych, pomagając w ten sposób zminimalizować skutki uboczne spowodowane wysokim poziomem estrogenów we krwi.

Przybliżony kurs wagi dla ekspertów „chemicznych sportowców”:

 • Tydzień 1 – 8: Equipoise 800 mg / tydzień (na początek, zmniejszyć do 400-600 mg)
 • Tygodnie 1 – 8: Testosteron Enanthate 500mg / tydzień
 • Tygodnie 1-10: Anastrozol lub letrozol, jak określono przez test estradiolu
 • Tydzień 11-13: Tamoxifen 20 mg / dzień
 • Tydzień 14: Tamoxifen 10 mg dziennie

Equipoise ma niską aromatyzacji, więc zastrzyki testosteronu są proporcjonalnie mniej podatne, na przykład, jeśli boldenone jest ustawiony na 400/600, testosteron jest odpowiednio 600/800.

Kurs sterydowy na rozluźnienie i suchość mięśni (boldenon + propionian testosteronu + winstrol)

Aby zakończyć ten kurs, potrzebujemy następujących leków farmakologicznych:

 • Boldenon 200 mg / ml
 • Propionian testosteronu 100mg / ml
 • Winstrol 50mg / ml (lub tabletki)
 • Anastrozol (1 mg / postać) lub Letrozol (2,5 mg / postać)
 • Tamoxifen – 20 mg tabletki

Włączenie w kurs Winstrol zapewni Ci wysokiej jakości chudego zestawu mięśni i będzie wyglądać tak:

 • Tydzień 1 – 8: Equipoise 800mg / na tydzień
 • Tygodnie 1 – 8: Propionian testosteronu 100 mg / ml co drugi dzień
 • Tydzień 6-10: Winstrol 50 mg / dziennie (lub 10-20 mg dziennie, w tabletkach)
 • Tygodnie 1-10: Anastrozol lub letrozol zgodnie z testem estradiolowym
 • Tydzień 11-13: Terapia po leczeniu tamoksyfenem

Boldenone Kurs na ulgę mięśni

Dawka testosteronu i boldenonu może być zmniejszona, a czasem powinna być zmniejszona, jeśli zaczniesz mieć problemy zdrowotne.

Zawsze należy pamiętać, że im wyższa wartość dawki, tym większa szansa na skutki uboczne dla organizmu.

Skutki uboczne boldenonu (equipoise)

Boldenone nie ma znaczącego wpływu na produkcję własnego testosteronu, ze względu na odporność na enzym 5-alfa reduktazy, jak również niezdolność do konwersji do potężnego androgenu – dihydrotestosteron, dlatego, jak takie skutki uboczne (przerost gruczołu krokowego, trądzik, łysienie, wzrost ciała i owłosienie twarzy, itp.) ze względu na aktywność androgenną, równowaga nie jest oczywiście przestrzegane z jego prawidłowego stosowania (dotyczy tylko mężczyzn).

Ponadto zwracamy uwagę, że boldenone’s niski plik estrogenne aktywności (2 razy niższe niż testosteronu!), Pozwala sportowców do korzystania w ich treningów bez użycia jakichkolwiek anty-estrogenów, które chronią sportowca od ginekomastii, obrzęki i nadciśnienie, w tym samym czasie, zrównoważony w organizmie sportowca, działa jako inhibitor aromatazy, hamując w ten sposób konwersję testosteronu do estrogenów, więc należy pamiętać, aby monitorować poziom estradiolu (tak, że nie ślizga się do zera).

Trądzik w trakcie stosowania sterydów anabolicznych

Ze względu na wzrost poziomu erytrocytów, właściwości reologiczne krwi może ulec pogorszeniu, to jest hematokryt (objętość czerwonych krwinek, która odzwierciedla stosunek erytrocytów do osocza) spowoduje jego wzrost, więc ważne jest, aby sprawdzić hematokryt na kursie boldenonu, w przypadku odchylenia od normy, należy skonsultować się z lekarzem, z reguły przepisuje się nerki lub pentoksyfilinę, która będzie zapobiegać agregacji (adhezji) erytrocytów, czyli nie pozwoli na tworzenie się „kolumn monet” i ich trójwymiarowych konglomeratów w krwi pełnej, poprawiając tym samym reologię krwi.

Niektórzy sportowcy, przy stosowaniu boldenonu, zgłaszają trądzik na ramionach, barkach, klatce piersiowej i plecach, który jest dość łatwo wyeliminować poprzez stosowanie specjalnych balsamów higienicznych i używanie mydeł antybakteryjnych.

Dla kobiet, equipoise jest jednym z najbezpieczniejszych sterydów anabolicznych, głównie ze względu na jego niską aktywność androgenną (ryzyko zjawisk wirylizacji będzie minimalne).

Oczywiście, nie zapomnij o profilu lipidowym: stosowanie sterydów anabolicznych zwiększa poziom złego cholesterolu (LDL), więc upewnij się, że używasz suplementów kwasów tłuszczowych omega-3 na „chemii” oczywiście, i uzyskać test na hormony.

Opinie na temat boldenonu

Jeśli przeanalizujemy opinie na temat stosowania boldenone, staje się jasne, że ten lek okazał się bardzo skuteczny, zarówno oddzielnie, gdy podjęte, a w połączeniu z innymi sterydami anabolicznymi.

Sportowcy zauważyć, że jeśli wziąć boldenone w zalecanych dawkach, nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych (z wyjątkiem trądziku), ale efekt anaboliczny jest dość zauważalny (w zależności od kombinacji kursu, masa mięśniowa / ulga mięśni / wytrzymałość stopniowo wzrasta).

Wielu trenerów zaleca stosowanie Equipoise jako pierwszy steryd anaboliczny, głównie ze względu na jego wyraźny efekt anaboliczny na ciało i niski efekt androgenny.

Wśród negatywnych aspektów boldenone jest dość wysoka cena, która uniemożliwia wielu sportowców z wykorzystaniem go w ich treningach.

Dodatkowe informacje

Produkt

Kategoria

Składnik

Produkcja

Cena przedmiotu

€39

Pakiet

1 fiolka (10 ml), 250 mg / ml