Boldo 500

336.54

SKU: 5676 Kategoria:

Opis

Boldo 500
Boldenon jest bratem „metanu”.

Dziwna rzecz, narkotyki, bez których życie za oceanem „pro” jest w zasadzie nie do pomyślenia, przez długi czas omijały nasz rynek jako daleka strona. Nie, na pewno wiedzieliśmy, co to jest „boldenon” i „z czym to się je”, ale tylko w teorii.

Co do praktycznego zastosowania tego, z wielu punktów widzenia wyjątkowego, narkotyku, nie było o czym mówić – sporadyczne dostawy kolumbijskiego „Ganabolu” do nas, nie mówiąc już o jego jeszcze bardziej ekstrawaganckich polskich czy meksykańskich odpowiednikach, nie pozwalały na stworzenie niezbędnej bazy. Dzięki Bogu, teraz są bardziej sprzyjające czasy.

Lek czysto weterynaryjny

Jeśli nie brać pod uwagę dalekiego od obiektywizmu podziału leków, dla których istnieje odpowiednia definicja w języku angielskim – „drug enhancement”, czyli „wzmocnienie narkotykowe” – na „androgenne” i „anaboliczne”, to wszystkie AAS można podzielić na dwie duże grupy: stworzone do stosowania w tradycyjnej („ludzkiej”) farmakologii i leki weterynaryjne. Jednak i tu podział jest często więcej niż arbitralny: oxandrolon, stworzony specjalnie do stosowania przez „ludzkie” kobiety i dzieci, jest z powodzeniem stosowany w weterynarii, to samo można powiedzieć o oxymetholonie, stanozololu, la większości estrów nandrolonu i testosteronu.

Istnieją jednak specyficzne estry: laurynian i sliver fenylopropionian w przypadku nandrolonu lub octan w przypadku trenbolonu, produkowane tylko do stosowania w medycynie weterynaryjnej. Ale zostały one stworzone tylko po to, aby zmodyfikować farmakokinetykę „ludzkich” leków – osiągnąć wolniejsze wejście do krwi w przypadku dwóch pierwszych estrów (co jest ważne dla małych zwierząt) lub szybsze w trzecim. Poza tym takie leki nie różniły się od zwykłych.

Nie, oczywiście istnieje różnica w tolerancjach dla czystości procesu produkcyjnego, a tym samym czystości produktu końcowego, ale dla najbardziej renomowanych firm weterynaryjnych nie różnią się one znacznie od wymagań przyjętych w konwencjonalnych zakładach farmaceutycznych. Kolejną różnicą jest wyższy limit stężenia dopuszczalny dla substancji czynnej dla leków weterynaryjnych.

Ale jeśli chodzi o boldenon, to lek ten został stworzony tylko – wyłącznie – do stosowania w hodowli zwierząt. Przy okazji, ze względu na jego cechy, które omówimy poniżej, jest to idealny steryd anaboliczny dla prawie wszystkich zwierząt, od krów do psów, pomimo znacznych różnic w ich metabolizmie. Dla tych samych cech, boldenone okazał się być bardzo skuteczny w sportach siłowych, choć podkreślam jeszcze raz, że został stworzony dla hodowli zwierząt, czyli do zwiększenia masy istot znacznie różniących się od człowieka pod względem metabolizmu. Jest tak piękny, że teraz w przyzwoitym społeczeństwie nie ma zwyczaju wspominać jego „weterynaryjnego” pochodzenia.

A żeby lepiej poznać nowy lek dla nas, zobaczmy jak wygląda jak już znane sterydy anaboliczne i czym się od nich różni.
*** Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa) ***

 

Boldenone i Methandrostenolone

Już na pierwszy rzut oka, nawet jeśli nie bardzo blisko, do cząsteczek methandrostenolone i boldenone undecylenate, widać, że nie tylko są one podobne. Jeśli odrzucimy grupę metylową w siedemnastej pozycji w pierwszym przypadku i łańcucha eteru w tej samej pozycji w drugim, a następnie te cząsteczki staną się absolutnie identyczne. Muszę przyznać, że ta identyczność przez długi czas wprawiała w zakłopotanie nie tylko mnie, ale i wielu ekspertów w dziedzinie farmakologii sportowej, którzy uważali boldenon za iniekcyjny analog „metanu”. Rzeczywiście, to jest bardzo, bardzo daleko od prawdy.

Grupa metylowa w pozycji 17 bardzo mocno zmienia strukturę przestrzenną cząsteczki metandrostenolonu i równie mocno, można powiedzieć dramatycznie, zmienia właściwości leku. Ponadto należy pamiętać, że „metan” traci tę samą grupę metylową z wielkim trudem – w dwóch, a nawet trzech przejściach przez wątrobę. Pod wpływem aromatazy metandrostenolon przekształcany jest do 17-metyl-estradiolu, a boldenon do słabszego estradiolu. Czyli pomimo tego, że boldenon teoretycznie powinien lepiej aromatyzować, to „ocena” jego aromatyzacji jest dużo niższa niż „ocena” samego „metanu” – to pierwsza różnica między lekami. Drugi, nie mniej ważne, jest prawie całkowita niezdolność methandrostenolone do stabilizacji (aktywacji) receptora androgenów. Winowajcą tutaj, ponownie, jest niesławny grupy metylowej.

W rzeczywistości, tylko to, co wskazuje na bliski związek między boldenone i methandrostenolone jest jego zdolność do stymulowania apetytu. Przy okazji, to sprawia, że boldenone pożądane „uczestnik” w masowych cykli zbiorów, choć wykorzystanie jego tańsze „brat” jest znacznie bardziej preferowane tutaj ze względu na wyraźną tendencję do aromatyzacji.

Boldenon i testosteron

Boldenon jest podobny do testosteronu: różnica między ich cząsteczkami polega jedynie na obecności dodatkowego wiązania podwójnego między pozycjami 1 i 2 (pierścień A). Ale ta różnica czyni ten lek uniwersalnym – dzięki wspomnianemu podwójnemu wiązaniu, boldenon praktycznie nie podlega działaniu enzymu 5 -? – reduktazy. Przypomnę, że 5 -? – reduktaza sprzyja przekształceniu testosteronu w znacznie silniejszy dihydrotestosteron (DHT). DHT nie tylko lepiej stabilizuje receptor androgenowy, ale także różni się w pewnym stopniu od testosteronu swoimi właściwościami. Można więc powiedzieć, że 5 -? – reduktaza modyfikuje właściwości substancji wyjściowej.

Boldenon może być uważany za łagodniejszą wersję testosteronu. Rzeczywiście, ich zachowanie w organizmie człowieka, do pewnego stopnia, wydaje się stabilizować receptor androgenów dobrze, z których oba mają non-genomic działalności.

Boldenon i nandrolon

Ale najbliżej w jego właściwości do boldenone, dziwnie dość, okazało się nandrolon. Przy całej różnorodności struktury molekularnej tych dwóch leków, zarówno boldenon, jak i nandrolon mają mniej więcej taką samą tendencję do aromatyzacji (choć oczywiście różnica polega na tym, że konwersja nandrolonu do estradiolu zachodzi bez udziału enzymu aromatazy). Ponadto, czas stabilizacji receptora androgenowego dla tych leków jest mniej więcej taki sam. Wielu ekspertów rekomenduje nandrolon i boldenon jako leki zamienne i uważa ich jednoczesne stosowanie za nie do końca właściwe. Moim zdaniem nie jest to do końca uzasadnione, a oto dlaczego.

Jak zapewne pamiętasz, wspomniany wcześniej 5 – enzym ? – reduktaza przekształca nandrolon w dihydronandrolon – substancję znacznie słabszą pod względem aktywacji receptorów androgenowych. To znaczy, boldenon, który nie podlega przemianie z pomocą 5 -? – reduktazy, może być uznany a priori za silniejszy lek niż nandrolon. Ponadto boldenon ma niegenomową aktywność, choć nie tak wyraźnie, jak w jego „brat” methandrostenolone, który nie jest nawet ślad w nandrolon. Jest to kolejna korzyść dla „mózg przemysłu weterynaryjnego”.

Z drugiej strony, nandrolon ma wyraźny progestagenic działalności, która pozwala mu przewyższać boldenone w zakresie przyrostu masy ciała, choć nie tak znacząco. Aby poprawić „składnik przyrost masy” boldenonu, to jest zwyczajem w praktyce weterynaryjnej, aby połączyć go „jako część leku” z substancji, takich jak dipropionian metandriolu; to połączenie zostanie omówione poniżej.

Preparaty na naszym rynku

Obecnie na naszym rynku dostępne są trzy leki, które zawierają boldenon undecylenate jako substancję czynną. Dwa pierwsze można uznać za analogiczne, różnią się one jedynie opakowaniem i stężeniem substancji czynnej. Są to Boldesten-50, produkowany w fiolkach o pojemności dwóch mililitrów, stężenie substancji czynnej w preparacie wynosi 50 mg / ml oraz Boldesten-100, forma uwalniania jest tu już butelką o pojemności 5 ml, a stężenie substancji czynnej la substancji wynosi 100 mg / ml. Trzecim lekiem jest wspomniane wcześniej połączenie propionianu metandriolu (50 mg / ml) i undecylenianu boldenonu (50 mg / ml). Nazwa leku to Meprobolone i jest on produkowany w dokładnie takich samych butelkach jak Boldesten-50.

Praktyka stosowania

W zasadzie boldenon może być również stosowany w cyklach „mass harvesting”, ale takie zastosowanie leku, który nie podlega aromatyzacji i nie ma aktywności progestagennej może wydawać się niewłaściwe. Chociaż jest to możliwe, aby osiągnąć znaczne zyski masy przez połączenie boldenone z „długotrwałe” testosteronu, enanthate, na przykład. Tutaj, właściwość boldenone będzie musiał zwiększyć apetyt.

Ale głównym celem boldenonu jest „suszenie”, chociaż, ponownie, nie zapomnij o zdolności leku do zwiększenia apetytu. Ponieważ jest praktycznie nie podlega aromatyzacji i nie wykazuje aktywności progestagenów, w przypadku jego stosowania można uniknąć gromadzenia się wody.

Często lek ten stosowany jest jako zamiennik nandrolonu w drugiej połowie cyklu – nie tłumi on produkcji endogennego testosteronu w takim stopniu jak nandrolon. Ciekawą właściwością boldenonu jest to, że stymuluje on uwalnianie erytropoetyny w nerkach, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia ilości czerwonych krwinek. Ta właściwość jest ważna dla przedstawicieli tych sportów, w których wytrzymałość sportowca jest na czele. Jednak dla kulturystów właściwość ta nie jest tak mało istotna, jeśli pamiętamy, że jeden z mechanizmów wzrostu mięśni opiera się na zwiększeniu liczby naczyń włosowatych w mięśniach. A wzrost unaczynienia, zwłaszcza w przededniu zawodów, to ważna rzecz.

I ostatnia rzecz. To co niewątpliwie „rujnuje” boldenon to jego wyjątkowo długi i super ciężki łańcuch eteryczny. Nie dość, że lek jest włączany do pracy bardzo powoli, to jeszcze ponad jedna trzecia jego masy przypada na niedziałający „balast”. Niedokładność istnienia boldenonu w postaci undecylenate został zauważony przez długi czas, ale dopiero niedawno rozpoczął syntezę substancji, takich jak octan boldenonu i propionian boldenonu. Do tej pory octanowe i propionowe wersje tego, oczywiście, najbardziej interesującego leku są produkowane tylko w laboratoriach badawczych, ale jestem pewien, że nie jest daleko od czasu, kiedy octan boldenonu i propionian boldenonu pojawią się na naszym rynku.
*** Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa) ***

 

Skutki uboczne

Boldenone ma praktycznie żadnych skutków ubocznych, przynajmniej dla mężczyzn. Produkcja własnego testosteronu przez sam lek również nie tłumi wiele.

Dawkowanie

Typowe dawki boldenonu undecylenate wahają się od 300 do 800 mg na tydzień. 300 mg dla doświadczonych sportowców jest nadal zbyt mało, to ma sens, aby przestrzegać tej dawki tylko wtedy, gdy łącząc boldenone z innymi androgenów. „Praca” może być uważane za dawkę około 600-800 mg leku. Na początek, 150-200 mg boldenonu na tydzień można uznać za odpowiednią dawkę. Te same dawki są dopuszczalne dla przedstawicieli powerlifting (z wyjątkiem kategorii ciężkich) i innych sportów, które nie nakładają większych wymagań na wadze sportowca.

Boldenon ma bardzo długi okres półtrwania i może być wstrzykiwany co tydzień. Również powinny być wykonane co tydzień, ale nie częściej – jest to jedyny sposób, aby szybko uzyskać efekt kumulacyjny. W oparciu o fakt, że lek jest bardzo powoli włączone do pracy, w ciągu pierwszych dwóch tygodni użytkowania, dawka powinna być zwiększona z półtora do dwóch razy.

Połączenie z innymi lekami

Jeśli nadal zdecydujesz się użyć boldenone, aby uzyskać masę mięśniową, to najlepiej połączyć go z zastrzykami enanthate testosteronu lub Sustanon. Dla „większej wiarygodności” w połączeniu, można dodać oxymetholone.

Do suszenia, boldenone głównych „partnerów” są trenbolon lub stanozolol, można użyć kombinacji wszystkich trzech leków. Doświadczeni sportowcy mogą spróbować „na sucho” i na propionian testosteronu, tutaj również stosowanie boldenonu będzie bardzo odpowiednie.

Zastosowanie przez kobiety

Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek leku mogą pojawić się zjawiska wirylizacji, czyli zwiększony wzrost włosów na twarzy i ciele. Dzieje się tak jednak przy długotrwałym stosowaniu i dużych dawkach. Chociaż nie należy lekceważyć tej właściwości leku, dawki rzędu 100-200 mg na tydzień przez 4-5 tygodni raczej nie prowadzą do wirylizacji. Zaleca się stosowanie Boldesten-50 w tym przypadku z niższym stężeniem substancji czynnej w roztworze.

Kilka słów o metandriolu

I na koniec tematu chciałbym powiedzieć o kolejnym „uczestniku” złożonego leku o nazwie „Meprobolone” – dipropionacie metandriolu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu o wyjątkowych zdolnościach anabolicznych metandriolu, praktycznie nie ma on żadnych. Również methandriol nie jest sterydem anabolicznym, jest to prohormon, jedna z form androstenediolu. Dokładniej, lek nazywa się 5-androstene-3β-diol, lepiej znany jako 5AD. Jednocześnie nie wiadomo, z czyjej lekkiej ręki przypisano Methandriolowi wyjątkowe zdolności anaboliczne, porównywalne do zdolności anabolicznych… testosteronu! Zobaczmy, na ile słuszne może być takie stwierdzenie.

Każdy prohormon, aby mógł się uaktywnić, musi zostać przekształcony w sam hormon. W tym przypadku metandriol lub 5AD muszą zostać przekształcone w testosteron i dopiero wtedy zaczynają działać. Jak myślicie, jaka część metandriolu jest przekształcana w testosteron? Nigdy nie zgadniesz – do 0,19%! To znaczy, że wydajność jednego grama 5AD na tydzień będzie porównywalna z wydajnością 2 mg testosteronu w tym samym okresie. Powiedzcie mi, czy widzieliście wielu sportowców, którzy na dwóch miligramach testosteronu tygodniowo przybierają imponującą masę? Osobiście nigdy nie spotkałem takich ludzi.

Jakie praktyczne korzyści może przynieść tak słaby narkotyk? Okazuje się, że być może – metandriol jest agonistą receptora estrogenowego, czyli wykazuje aktywność estrogenową bez przekształcania w estradiol. Jak pamiętacie, estrogen ma wiele korzystnych cech dla osób uprawiających sporty siłowe: pomaga w gromadzeniu glikogenu przez komórki, stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu i IGF-1 oraz reguluje receptory androgenowe. Ci na sterydy anaboliczne, które nie są dotknięte przez enzym aromatazy, lub które nie wykazują progestyny lub aktywność estrogenów na własną rękę, są gorsze od swoich „bardziej zaawansowanych odpowiedników” do przyrostu masy mięśniowej. Aby zrekompensować ten brak niearomatyzujących sterydów, metandriol jest używany.

Inną użyteczną cechą metandriolu jest to, że częściowo zapobiega dezaktywacji mesterolonu (Proviron) i drostanolonu, która zachodzi poprzez ich konwersję do 5α-androstenów pod wpływem enzymu dehydrogenazy 3α-hydroksysteroidowej. Jednak w przypadku drostanolonu, łączne stosowanie tego sterydu z metandriolem nie przyniesie żadnych szczególnych korzyści – drostanolon jest stosowany wyłącznie na etapie „suszenia”, a metandriol ma wyraźną zdolność do gromadzenia wody ze względu na wrodzoną aktywność estrogenną.

Methandriol ma również taką użyteczną cechę – wzrost syntezy leukocytów. Ta cecha leku będzie przydatna dla osób ze zwiększoną skłonnością do zachorowalności, zwłaszcza podczas diety niskokalorycznej.

Aktywność estrogenna metandriolu, która w pewnym okresie stanie się nadmierna i doprowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak nadmierne gromadzenie się wody, złogi tłuszczu, a nawet ginekomastia, nie może być pokonana za pomocą inhibitorów aromatazy (Arimidex). Pomóc tu mogą blokery receptorów estrogenowych (Clomid lub tamoksyfen). Lek wydaje się nie mieć żadnych innych „skutków ubocznych”.

Aby estrogenne działanie metandriolu było pozytywne, a nie szkodliwe, nie należy przekraczać jego dziennej dawki 50 mg. Zazwyczaj metandriol jest już produkowany w połączeniu, z reguły, z boldenonem; jeśli występuje w czystej postaci, to bardzo rzadko. Biorąc pod uwagę okres półtrwania dipropionianu metandriolu, równy dwa lub trzy dni, zastrzyki preparatu łączonego powinny być podawane dokładnie z taką częstotliwością (2 ml „Meprobolonu” raz na dwa dni lub 3 ml raz na trzy dni). Testosteron może być również dodany do kombinacji „boldenone + methandriol” – tak, że połączony lek będzie w stanie wykazać swoją zdolność do zwiększenia masy mięśniowej w większym stopniu.
*** Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa) ***

 

Dodatkowe informacje

Produkt

Kategoria

Składnik

Produkcja

Cena przedmiotu

€75

Pakiet

1 fiolka (10 ml), 500 mg / ml