Opis
Unigen Test E to steryd na bazie enanthate testosteronu w postaci płynu do wstrzykiwań. Główny składnik aktywny ma zdolność do utrzymywania długotrwałej aktywności. Objętość jednej fiolki to 10 ml, dawka to 250 mg.
Ze względu na długi czas działania enanthate, to jest 2 – Do 3 tygodni, potrzeba częstych zastrzyków jest zminimalizowana. Tak więc, sportowiec tło hormonalne pozostaje na stabilnym poziomie bez ryzyka lokalnych reakcji alergicznych (nierówności, przekrwienie, świąd).
Wskaźniki aktywności anabolicznej i androgennej Depot Test 250 Yunigen pokrywają się z tymi, które dotyczą testosteronu. Zdolność do konwersji do estrogenów jest wysoka, prawdopodobieństwo tłumienia osi podwzgórze-przysadka-jajnik jest wyraźne. Ale ze względu na niską toksyczność wątroby, możliwość negatywnego wpływu na wątrobę jest mniejsza. Czas trwania leku wynosi 15 dni.
Test i efekty unigeniczne
- przyspieszone budowanie mięśni;
- ogólne wzmocnienie organizmu, wzmocnienie układu odpornościowego;
- aktywacja procesów regeneracyjnych;
- redukcja tkanki tłuszczowej;
- wzmocnienie stawów i więzadeł.
- Wśród negatywnych reakcji wynikających z przyjmowania sterydów można wyróżnić objawy nadmiernego pobudzenia seksualnego (priapizm i inne), dużą częstotliwość erekcji, przerost męskich narządów płciowych, zaburzenia w dojrzewaniu plemników, ginekomastię, trądzik, depresję, agresję.
Właściwości farmakodynamiczne:
Enanthate testosteronu jest estrem testosteronu. Testosteron jest głównym męskim hormonem płciowym syntetyzowanym i wydzielanym przez jądra. Stymuluje wzrost i rozwój męskich narządów płciowych i drugorzędowych cech płciowych (dojrzewanie gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych, prącia i moszny, rozmieszczenie owłosienia typu męskiego na twarzy, kości łonowej, klatce piersiowej), rozwój krtani, mięśni ciała i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Utrzymuje azot, sód, potas i fosfor na stałym poziomie, poprawia anabolizm i zmniejsza katabolizm białek. Przedwczesny wzrost stężenia testosteronu w osoczu krwi w okresie przed pokwitaniem powoduje zamknięcie szyszynki i zahamowanie wzrostu. Pobudza on produkcję erytropoetyny i erytrocytów. Poprzez mechanizm ujemnego sprzężenia zwrotnego (feedback) hamuje wydzielanie hormonów luteinizujących i folikulotropowych z przysadki mózgowej oraz hamuje spermatogenezę. U mężczyzn z pierwotnym hipogonadyzmem hipergonadotropowym dochodzi do normalizacji stężenia gonadotropin.
U kobiet hamuje gonadotropową funkcję przysadki mózgowej, czynność jajników, gruczołów sutkowych oraz powoduje zanik endometrium. Antagonistyczne działanie estrogenów wykorzystywane jest w leczeniu włókniaków macicy, endometriozy, raka piersi. Wykazuje korzystne działanie w dolegliwościach okresu klimakterycznego.
Właściwości farmakokinetyczne:
Enantat testosteronu wchłania się powoli. Maksymalne stężenie we krwi obserwuje się po 72 godzinach od podania. Promieniowanie utrzymuje się przez 2-4 tygodnie. We krwi prawie 98% testosteronu wiąże się ze specyficzną frakcją globulin, które wiążą testosteron i estradiol. Biotransformacja zachodzi w wątrobie do różnych 17-keto steroidów, które są wydalane z moczem po sprzężeniu z kwasem glukuronowym lub siarkowym (około 90%). Około 6% wchłoniętego leku jest wydalane w postaci niezwiązanej z kałem.
Instrukcje
U mężczyzn: niewydolność androgenna po kastracji, eunukoidyzm, impotencja pochodzenia hormonalnego, objawy męskiego klimakterium (spadek libido, aktywności umysłowej i fizycznej), akromegalia; przy przeroście gruczołu krokowego; osteoporoza spowodowana niedoborem androgenów; przy angioneurotycznych postaciach dusznicy bolesnej.
U kobiet – z klimakterycznymi zaburzeniami naczyniowo-nerwowymi w przypadkach, gdzie leki estrogenowe są przeciwwskazane (przy guzach narządów rodnych i gruczołów sutkowych, krwawieniach z macicy); równocześnie z radioterapią z powodu raka piersi i jajnika (zwykle u kobiet poniżej 60 r.ż.); przy zaburzeniach krwawienia z macicy u starszych kobiet.
Działania niepożądane
Priapizm i inne objawy nadmiernego pobudzenia seksualnego (częste erekcje) u chłopców w okresie przedpokwitaniowym – przyspieszony rozwój płciowy, zwiększona częstość erekcji, powiększenie prącia i przedwczesne zamknięcie nasad; uszkodzenie spermatogenezy i zmniejszenie dojrzewania plemników, oligospermia i zmniejszenie objętości ejakulatu; nieprawidłowości gruczołu krokowego; u kobiet – krwawienia z dróg rodnych, zwiększenie libido; przy długotrwałym stosowaniu leku możliwe są objawy wirylizacji; hirsutyzm, ginekomastia; łojotok, trądzik, przetłuszczanie się skóry, przyspieszone wypadanie włosów; zatrzymanie sodu i wody, obrzęki; objawy hiperkalcemii; zakrzepowe zapalenie żył; nudności, żółtaczka cholestatyczna, zwiększone stężenie aminotransferaz wątrobowych (po zaprzestaniu przyjmowania leku normalizuje się); ból głowy, depresja, agresja, lęk, zaburzenia snu, parestezje.